ABONE OLUNAN VERİTABANLARI

Emerald Premier e Journal

Emerald Premier e-dergi modülü işletme, yönetim, strateji, ekonomi, insan kaynakları yönetimi, pazarlama, finans, maliye, bilgi yönetimi, operasyon, lojistik, kalite, çevre yönetimi, sağlık yönetimi, eğitim, turizm ve konaklama, mühendislik, konularında 306 adet dergiye erişim imkânı sunmaktadır.

Mendeley

Mendeley araştırmalarınızı organize etmenize, aynı alanda çalışan diğer araştırmacılarla işbirliği yapmanıza ve yeni araştırmaları keşfetmenize olanak tanıyan ÜCRETSİZ bir referans yönetim aracı ve akademik sosyal ağdır. Referanslarınızı otomatik olarak istediğiniz stilde oluşturur, Yanınızda bilgisayarınız olmasa dahi, daha önce kullandığınız dokümanlara online erişim imkanı sağlar, Bilgisayarınızda yer alan okunacak ve okunmuş makalelerinizi organize eder, Akıllı telefonlarınız ve tabletlerinizle istediğiniz yerde dokümanlarınızı okuma imkânı sağlar, Araştırma alanınızdaki diğer araştırmacılarla işbirliği yapmanıza olanak tanır, Okuduğunuz makaleleri temel alarak size aynı konuda okuyabileceğiniz başka makaleleri önerir.

ClinicalKey

Clinical Key doktorlarınızın sorularına daha hızlı yanıt veren daha akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.  Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır.

EBSCOhost

Konu: Mühendislik, Sanat ve Mimarlık, İşletme ve Ekonomi, İstatistik, Kütüphanecilik, Hukuk, Dil ve Edebiyat, Bilim ve Teknoloji, Sosyoloji ve Antropoloji, Tarih ve Arkeoloji, Uluslararası ilişkiler ve Politika

Değişik konularda 20 veri tabanını içermektedir.

Bunlar; 1. Academic Search Complete, 2. Book Index with Reviews, 3. Business Source Complete, 4. ERIC, 5. Computers & Applied Science Complete, 6. Dynamed, 7. Environment Complete, 8. Health Source: Nursing / Academic Edition, 9. History Reference Center, 10. Humanities International Complete, 11. Legal Collection, 12. Library, Information Science & Technology Abstracts, 13. MasterFILE Premier, 14. MEDLINE, 15. Newspaper Source, 16. Professional Development Collection, 17. Psychology & Behavioral Sciences Collection, 18. Regional Business News, 19. Religion and Philosophy, 20. Serials Directory.

Söz konusu veri tabanları yaklaşık 6523 adet akademik dergi içerir. 

IEEE

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institution of Engineering and Technology (IET) [Eski Adı: Institute for Electrical Engineers-IEE] tarafından 1988'den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına [yaklaşık 309 dergi (journal, transaction, magazine, letter)], 1988'den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferans bildirilerıne (yaklaşık 880.000), bütün güncel IEEE Standartlarına (yaklaşık 1.800) ve1913-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makaleleri içerir.

ISI PROCEEDINGS

ISI PROCEEDINGS Veritabanı TÜBİTAK EKUAL kapsamında IP kontrollü olarak erişime açılmıştır.

Uluslararası konferans bildirileri literatürünü atıf (citation) kayıtları ile taramanın en kolay yolu... 
Neler Bulabilirsiniz?

- Uluslararası arenada en önemli konferans, sempozyum, seminer, çalıştay, kongrelere dair bilgiler
- Yaklaşık 250 kategoride kapsam
- 1990 yılından itibaren dünya çapında 192.000 konferanstan atıf bilgileri ile yaklaşık 5 milyon kayıt
- Her yıl eklenen 385.000’den fazla yeni kayıt
- %73’ü kitaplardan, %27’si dergilerden kapsanan kayıtlar
- İki farklı kapsam; “Science and Technology” ve “Social Sciences and Humanities”
- Isı Web of Science ile entegrasyon

iThenticate

“TÜBİTAK EKUAL kapsamında 2011 yılından bu yana aboneliği devam eden iThenticate veri tabanıyla ilgili müzakere sonuçlandırılarak 01 Ocak 2017-31 Aralık 2019 dönemi için lisans anlaşması imzalanmıştır. Bu yıl yaşanan tecrübelerden de yola çıkarak, kurum hesaplarımızın ya da kullanıcılarımıza ait hesapların bloke edilmemesi için bir kez daha önemle belirtmek istiyorum. İmzalanan lisans anlaşması gereğince; iThenticate sisteminin kullanımı konusunda, üniversitelerde, doktora ve daha üst dereceye sahip kişilerin kullanımına izin verilmektedir. Ayrıca, öğrenci ödevi, proje ve tezlerin kontrolü ile ticari olsun ya da olmasın, yayınlanması için herhangi bir dergi editörlüğüne gönderilen makalelerin kontrolü sistem üzerinden yapılmamalıdır.”

OVID - Lippincott Williams & Wilkins(LW & W)

Sağlık Bilimleri alanında 278 adet dergi içerir.

Science Direct

Fen bilimleri teknoloji ve tıp alanlarındaki Elsevier tam metin dergi koleksiyonu. Yaklaşık 2094 dergi içerir.

Scopus

Scopus, bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan bir atıf veritabanıdır.

Taylor & Francis

Çeşitli konuları içeren tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 1165 dergi içerir.

Web of Knowledge

Web of Science; ISI Web of Knowledge platformu aracılığıyla ISI Citation Indexes'a internet aracılığıyla erişim hizmeti sunmaktadır. Söz konusu Atıf Indeksleri (ISI Citation Indexes) dünyanın önde gelen fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimleri yayınlarından oluşturulan çoklu disiplinde, yüksek kalitede araştırma bilgisini sağlamaktadır.

Wiley Online Library

İşletme, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Hukuk, Matematik, Tıp, Fizik, Malzeme Bilimleri, Psikoloji ve Sosyal Bilimler alanlarında 1367 adet dergiye 1996 yılından günümüze erişim sağlar.

Urkund

İntihal (kopya) tespiti ve engellenmesini sağlamak amacıyla geliştirilen internet tabanlı bir servistir. Tez, proje, ödev ve belgelerdeki kopyacılık oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır.

Urkund 'u kullanabilmek için öncelikle kütüphane tarafından akademisyenlere bir kullanıcı hesabı açılır. Hesap açım taleplerinizi AD SOYAD, FAKÜLTE ve BÖLÜM bilgileri şeklinde yazgiakbunar@halic.edu.tr' ye iletebilirsiniz.

Resim dosyalarının kontrolü yapılamamaktadır.

LÜTFEN HESAP BİLGİLERİNİZİ BAŞKALARIYLA PAYLAŞMAYINIZ!

YÜKLENEN DOKÜMAN SİLİNEMEMEKTE URKUND' DA ARŞİVLENMEKTEDİR.