ABONE OLUNAN VERİTABANLARI

Uptodate

UpToDate, sahip oldugu 360.000’den fazla kullanicisi ile dunyanin en guvenilen medikal bilgi kaynaklarindan birisidir. UpToDate, TIP alaninda karsilastirildigi hemen hemen tum veri tabanlarindan daha cok kullanilmaktadir. Uluslarararasi capta 145’den fazla ulkede binlerce hastane doktoru tarafindan kullanilmasi UpToDate’e dunya capinda gosterilen guvenin onemli bir gostergesidir.

ClinicalKey

Clinical Key doktorlarınızın sorularına daha hızlı yanıt veren daha akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.  Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır.

EBSCOhost

Değişik konularda 20 veri tabanını içermektedir.

Bunlar; 1. Academic Search Complete, 2. Book Index with Reviews, 3. Business Source Complete, 4. ERIC, 5. Computers & Applied Science Complete, 6. Dynamed, 7. Environment Complete, 8. Health Source: Nursing / Academic Edition, 9. History Reference Center, 10. Humanities International Complete, 11. Legal Collection, 12. Library, Information Science & Technology Abstracts, 13. MasterFILE Premier, 14. MEDLINE, 15. Newspaper Source, 16. Professional Development Collection, 17. Psychology & Behavioral Sciences Collection, 18. Regional Business News, 19. Religion and Philosophy, 20. Serials Directory.

Söz konusu veri tabanları yaklaşık 6523 adet akademik dergi içerir. 

IEEE

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institution of Engineering and Technology (IET) [Eski Adı: Institute for Electrical Engineers-IEE] tarafından 1988'den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına [yaklaşık 309 dergi (journal, transaction, magazine, letter)], 1988'den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferans bildirilerıne (yaklaşık 880.000), bütün güncel IEEE Standartlarına (yaklaşık 1.800) ve1913-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makaleleri içerir.

ISI PROCEEDINGS

ISI PROCEEDINGS Veritabanı TÜBİTAK EKUAL kapsamında IP kontrollü olarak erişime açılmıştır.

Uluslararası konferans bildirileri literatürünü atıf (citation) kayıtları ile taramanın en kolay yolu... 
Neler Bulabilirsiniz?

- Uluslararası arenada en önemli konferans, sempozyum, seminer, çalıştay, kongrelere dair bilgiler
- Yaklaşık 250 kategoride kapsam
- 1990 yılından itibaren dünya çapında 192.000 konferanstan atıf bilgileri ile yaklaşık 5 milyon kayıt
- Her yıl eklenen 385.000’den fazla yeni kayıt
- %73’ü kitaplardan, %27’si dergilerden kapsanan kayıtlar
- İki farklı kapsam; “Science and Technology” ve “Social Sciences and Humanities”
- Isı Web of Science ile entegrasyon

iThenticate

Üniversiteler başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarda hazırlanacak tez, proje, ödev ve belgeler ile akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılan iThenticate, ULAKBİM EKUAL Projesi kapsamında üniversitemiz erişimine açılmıştır.

Program yalnızca akademik personel tarafından kullanılabilecektir.

Programı kullanmak isteyen akademik personelimizin kullanıcı adı ve şifre talebi için kütüphane ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

OVID - Lippincott Williams & Wilkins(LW & W)

Sağlık Bilimleri alanında 278 adet dergi içerir.

Science Direct

Fen bilimleri teknoloji ve tıp alanlarındaki Elsevier tam metin dergi koleksiyonu. Yaklaşık 2094 dergi içerir.

Scopus

Scopus, bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan bir atıf veritabanıdır.

Taylor & Francis

Çeşitli konuları içeren tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 1165 dergi içerir.

Web of Knowledge

Web of Science; ISI Web of Knowledge platformu aracılığıyla ISI Citation Indexes'a internet aracılığıyla erişim hizmeti sunmaktadır. Söz konusu Atıf Indeksleri (ISI Citation Indexes) dünyanın önde gelen fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimleri yayınlarından oluşturulan çoklu disiplinde, yüksek kalitede araştırma bilgisini sağlamaktadır.

Wiley Online Library

İşletme, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Hukuk, Matematik, Tıp, Fizik, Malzeme Bilimleri, Psikoloji ve Sosyal Bilimler alanlarında 1367 adet dergiye 1996 yılından günümüze erişim sağlar.