GENEL BİLGİLER

Kütüphane; Üniversite'nin bilimsel alanda gerçekleştirilen çalışmalarını desteklemek amacıyla, gerekli olan tüm materyal ve yayınları temin ederek, Öğretim Üyesi, Öğrenciler ve diğer kullanıcıların hizmetine sunmayı amaçlamıştır.

Haliç Üniversitesi Merkez Kütüphanesi (Mecidiyeköy), Üniversitenin eğitim ve öğretime başladığı 1998-1999 akademik döneminde kurulmuş, 2003 yılında Fındıkzade Kütüphanesi hizmet vermeye başlamış ve ardından 2004 yılında da Şişhane Kütüphanesi hizmete açılarak, kuruldukları günden bu yana gelişmeye devam etmişlerdir.

Üniversitemiz kütüphaneleri, hizmetinde bulunduğu üniversitenin, gereksinim duyduğu her türlü bilgiyi, ne tür bir kaynakta yer alırsa alsın, sağlamakla, düzenlemekle ve bunlardan yararlanılması yolunda öğrencilere, öğretim elemanlarına ve diğer araştırmacılara hizmetler vermekle yükümlü olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Her geçen gün akıl almaz boyutlara ulaşan bilginin artış hızıyla başa çıkabilmemizin gereklerini ve bu doğrultuda üniversitemizin sunduğu eğitimi desteklemek amacındadır.