Duyurular

Anasayfa
Duyurular

JoVE Aboneliğimiz Başladı!

Değerli Akademisyenlerimiz, 2006 yılında yayın hayatına başlayan, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments)’nin tüm koleksiyonları için aboneliğimiz başlamıştır.

Kampüs içinde erişim linki: https://www.jove.com

Kampüs dışında erişim linki: https://elibrary.halic.edu.tr/ adresinden @halic uzantılı e-postanız ve kendi oluşturduğunuz şifreniz ile kayıt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Potansiyel Kullanıcılar: Moleküler Biyoloji ve Genetik- Psikoloji- Bilgisayar Mühendisliği- Elektrik-Elektronik Mühendisliği- Endüstri Mühendisliği- Makine Mühendisliği- Yazılım Mühendisliği- Beslenme ve Diyetetik- Hemşirelik- Tıp Fakültesi vd.

JoVE HAKKINDA

JoVE dünyada Etki Faktörü değerine (1.3) sahip olan tek video veri tabanıdır. An itibariyle, JoVE içerisinde 16.000’den fazla video makale mevcut olup her ay 150 yeni video eklenmektedir. Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir. İçeriklerin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların daha iyi ve daha kolay anlaşılabilmesine olanak tanımakta ve kullanıcılara vakit kazandırmaktadır.


Dear Users,

World’s first and only peer-reviewed video article database, JoVE's (Journal of Visualized Experiments), ALL COLLECTIONS' access have been activated for our university's IP ranges.

ACCESS URL: https://www.jove.com

You may access library resources from off from off-campus logging in https://elibrary.halic.edu.tr/ via your PC’s, tablets and mobile phones.

ABOUT JoVE

JoVE is the only video article database in the world that has the Impact Factor value (1.3) Platform contains more than 16,000 video articles and 150 new videos are being added every month. Content updates are daily basis and being indexed in world's well known authoritive indexes as PubMed / Medline, ChemAbstracts, SciFinder and Scopus. Contents are also being cited in publications that direct scientific studies such as Nature, Cell, PNAS and PLoS